Posjeta školi na Bućevcima

IMG_0002Uoči Kurban bajrama, predsjednik OO SDP Bužim Armin Velić  posjetio je prvačiće u područnoj školi Bućevci, te im tom prilikom uručio skroman poklon za početak nove školske godine. Inače, područna škola na Bućevcima se nalazi u izuzetno lošem stanju, i važi za jednu od najneuslovnijih škola na kantonu. Upravo iz tih razloga, predsjednik OO SDP Bužim je i posjetio ovu školu, te obećao da će pokušati preko SDP poslanika u Skupštini kantona, te zastupnika u Federalnom parlamentu iznaći rješenje kako bi djeca na Bućevcima, napokon imala približno jednake uslove školovanja kao i njihovi vršnjaci u drugim mjestima na području naše općine ali i cijele Bosne i Hercegovine. Također, mišljenja je da bi politički predstavnici iz Bužima, koji su dobili mandat zahvaljujući građanima naše općine, a vjerovatno i nekih roditelja čija djeca pohađaju ovu školu, trebali zajedničkim snagama pokušati obezbjediti potrebna sredstva za izgradnju nove područne škole na Bućevcima.